Startlistor

Startlistor  2018 ¦ Entry List 2018

Senaste uppdatering 19/9/2018 ¦ Latest Update 19/9/2018

WL = Väntlista för singlar ¦ Waiting List Singles

Herrsingel ¦ Men’s Singles 

1 FAN Zhendong CHN
2 XU Xin CHN
3 LIN Gaoyuan CHN
4 MA Long CHN
5 WONG Chun Ting HKG
6 CHUANG Chih-Yuan TPE
7 GROTH Jonathan DEN
8 ARUNA Quadri NGR
9 ASSAR Omar EGY
10 PITCHFORD Liam ENG
11 CHEN Chien-An TPE
12 GERASSIMENKO Kirill KAZ
13 HABESOHN Daniel AUT
14 LIN Yun-Ju TPE
15 ZHOU Yu CHN
16 FEGERL Stefan AUT
17 GARDOS Robert AUT
18 LIAO Cheng-Ting TPE
19 HO Kwan Kit HKG
20 TOKIC Bojan SLO
21 JORGIC Darko SLO
22 NUYTINCK Cedric BEL
23 LIANG Jingkun CHN
24 NG Pak Nam HKG
25 WANG Yang SVK
26 JHA Kanak USA
27 GIONIS Panagiotis GRE
28 DRINKHALL Paul ENG
29 LAM Siu Hang HKG
30 ALAMIAN Nima IRI
31 LIU Dingshuo CHN
32 LAMBIET Florent BEL
33 OLAH Benedek FIN
34 ALAMIYAN Noshad IRI
35 WANG Chuqin CHN
36 WALKER Samuel ENG
37 MADRID Marcos MEX
38 GERALDO Joao POR
39 LIND Anders DEN
40 OLIVARES Felipe CHI
41 LEVENKO Andreas AUT
42 DEVOS Robin BEL
43 MINO Alberto ECU
44 WISUTMAYTHANGKOON Supanut THA
45 ZHAI Yujia ^^ DEN
46 GOMEZ Gustavo CHI
47 ZHOU Kai CHN
48 ALLEGRO Martin BEL
49 RUMGAY Gavin SCO
50 ZHENG Peifeng CHN
51 YU Ziyang CHN
52 SUN Chia-Hung TPE
53 TANVIRIYAVECHAKUL Padasak THA
54 PENG Wang-Wei TPE WL
55 LAMADRID Juan CHI
56 XUE Fei CHN
57 LI Hon Ming HKG
58 HUNG Tzu-Hsiang TPE WL
59 AN Ji Song PRK
60 CHIANG Hung-Chieh TPE WL
61 RASMUSSEN Tobias DEN
62 YANG Heng-Wei TPE WL
63 ZHOU Qihao CHN
64 LOTFIJANABADI Miad IRI
65 JARVIS Tom ENG
66 HAM Yu Song PRK
67 SGOUROPOULOS Ioannis GRE
68 SU Zhi ^ HKG WL
69 CHEN Diogo POR
70 LIN Xuqi ^^ AUS
71 WU Jiaji ^ DOM
72 NAUMI Alex FIN
73 MAZE Michael DEN
74 PETER Ingemar SVK
75 LAI Chi-Chien TPE WL
76 KWAN Man Ho HKG
77 LI Hsin-Yang TPE WL
78 LEE Chia-Sheng TPE
79 NIU Guankai CHN
80 XU Yingbin CHN
81 HU Chung-Wen TPE WL
82 PECH Seth USA
83 XIANG Peng CHN

 

Damsingel ¦ Women’s Singles

1 ZHU Yuling CHN
2 LIU Shiwen CHN
3 CHEN Meng CHN
4 WANG Manyu CHN
5 DING Ning CHN
6 CHENG I-Ching TPE
7 CHEN Xingtong CHN
8 FENG Tianwei SGP
9 DOO Hoi Kem HKG
10 GU Yuting CHN
11 POLCANOVA Sofia AUT
12 LEE Ho Ching HKG
13 SUN Yingsha CHN
14 YU Fu ^ POR
15 DIAZ Adriana PUR
16 SOO Wai Yam Minnie HKG
17 SAWETTABUT Suthasini THA
18 WANG Yidi CHN
19 MESHREF Dina EGY
20 EERLAND Britt NED
21 CHEN Ke CHN
22 YU Mengyu SGP
23 ZENG Jian ^^ SGP
24 CHENG Hsien-Tzu TPE
25 ZHANG Rui CHN
26 NG Wing Nam HKG
27 KIM Song I PRK
28 WU Yang CHN
29 LIN Ye SGP
30 WU Yue USA
31 BALAZOVA Barbora SVK
32 VEGA Paulina CHI
33 MORET Rachel SUI
34 HE Zhuojia CHN
35 GALIC Alex SLO
36 YANG Xiaoxin ^ MON
37 KUKULKOVA Tatiana SVK
38 LIU Gaoyang CHN
39 CHA Hyo Sim PRK
40 LIN Chia-Hsuan TPE
41 DIAZ Melanie PUR
42 MARCHETTI Nathalie BEL
43 ARGUELLES Camila ARG
44 LI Ching Wan HKG
45 LUNG Lisa BEL
46 MORALES Judith CHI
47 LIU Hsing-Yin TPE
48 ZHU Chengzhu ^ HKG
49 ZHANG Qiang CHN
50 LIN Chia-Hui TPE
51 LIN Po-Hsuan TPE WL
52 CHRISTENSEN Stefanie DEN
53 KUO Chia-Yun TPE WL
54 LUPULESKU Anelia

 

U21 Herrsingel ¦ U21 Men’s Singles 

1 LEVENKO Andreas AUT
2 LIND Anders DEN
3 YANG Heng-Wei TPE
4 JHA Kanak USA
5 JARVIS Tom ENG
6 LAI Chi-Chien TPE
7 XU Haidong CHN
8 NIU Guankai CHN
9 KWAN Man Ho HKG
10 HAM Yu Song PRK
11 LIN Xuqi ^^ AUS
12 SGOUROPOULOS Ioannis GRE
13 SU Zhi ^ HKG
14 XU Yingbin CHN
15 HU Chung-Wen TPE
16 LI Hsin-Yang TPE
17 NAUMI Alex FIN
18 XIANG Peng CHN

U21 Damsingel¦ U21 Women’s Singles 

1 SOO Wai Yam Minnie HKG
2 LIN Chia-Hsuan TPE
3 LUNG Lisa BEL
4 DIAZ Adriana PUR
5 KUKULKOVA Tatiana SVK
6 ZHU Chengzhu ^ HKG
7 LIN Po-Hsuan TPE
8 KUO Chia-Yun TPE